حضور کمیته فناوری نانو در اولین همایش ملی استاندارد و ایمنی در فناوری نانو
تاریخ خبر : 1391/03/24 تعداد بازدید : 5927 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

اولین همایش ملی استاندارد و ایمنی در فناوری نانو با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همچنین سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران روز پنجشنبه مورخ 04/03/91 در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار گردید.

اولین همایش ملی استاندارد و ایمنی در فناوری نانو با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و همچنین سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران روز پنجشنبه مورخ 04/03/91 در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار گردید. اولین همایش ملی استاندارد و ایمنی درفناوری نانو با حضور اساتید دانشگاه، متخصصین، دانشجویان و شرکت‌های فعال در فناوری نانو برگزار گردید. با توجه به برگزاری اولین دوره از این این دست همایش در کشور، مورد استقبال خوبی از سوی محققین و دانشجویان قرار گرفت بطوریکه حدود 300 نفر در همایش ثبت نام نمودند. همچنین 60 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از این بین 38 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو با توجه به وظایف تعریف شده، نقش پررنگی در حیطه همایش فوق دارا بوده و به منظور ارائه دستاورها، اطلاع رسانی نحوه فعالیت این کمیته و شفاف سازی روندهای موجود به منظور اخذ مجوز محصولات مبتنی بر فناوری نانو در این همایش حضوری فعال داشت.

این همایش در دو بخش شامل سخنرانی و کارگاه برگزار گردید. سرکار خانم دکتر اربابی، دبیر کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو در بخش سخنرانی همایش به معرفی برنامه ها و فعالیت های این کمیته و ارائه دستاوردهای آن پرداختند. کارشناسان کمیته نیز در این همایش شرکت نموده و در زمان های مقتضی به راهنمایی حضار و مراجعان در خصوص فعالیت های کمیته پرداختند.

همچنین در بخش کارگاهی نیز  سرکار خانم دکتر اربابی، کارگاه آشنایی با مراحل اخذ مجوزهای سازمان غذا و دارو را ارائه فرمودند. این ارائه شامل مباحثی چون تبیین وضعیت محصولات نانو پژشکی در ایران و جهان، آشنایی با جنبه‌های ایمنی محصولات نانوپزشکی، ضرورت ارزیابی ریسک محصولات نانوپزشکی، آشنایی با وظایف کمیته فناوری نانو، تبیین چک لیست‌های تدوین‌شده در کمیته نانو سازمان غذا و دارو، آشنایی با فلوچارت اخذ مجوز از کمیته نانو سازمان غذا و دارو بود. در خلال برگزاری کارگاه نیز ایشان پاسخگوی پرسش های حضار بود. کارشناسان کمیته فناوری نانو نیز در انتها نسبت به راهنمایی و اطلاع رسانی به شرکت کنندگان اقدام نمودند در مجموع حدود 40 نفر در این کارگاه ثبت نام و شرکت نمودند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فایل ارائه سخنرانی ها و مقالات به سایت این همایش مراجعه نمایید.

---

متن نظر