جلسه کمیته فناوری نانو با ریاست سازمان غذا و دارو
تاریخ خبر : 1398/02/17 تعداد بازدید : 2804 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

جلسه کمیته فناوری نانو با آقای دکتر پیرصالحی ریاست سازمان غذا و دارو روز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه سال جاری در محل اتاق جلسات دفتر ریاست سازمان برگزار گردید.

جلسه کمیته فناوری نانو با آقای دکتر پیرصالحی ریاست سازمان غذا و دارو روز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه سال جاری در محل اتاق جلسات دفتر ریاست سازمان برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه آقای دکتر رضایت، ریاست کمیته گزارشی از عملکرد کمیته بخصوص در سال 97 بطور تفصیلی ارائه دادند. در سال 97 از 50 پرونده مربوط به محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو ارجاع شده به کمیته، تعداد 9 محصول موفق به کسب موافقت از کمیته شدند. بدین ترتیب تا کنون برای 72 محصول پس از طی مراحل کارشناسی و طرح در کارگروه های تخصصی، موافقت کمیته به ادارات کل مختلف سازمان اعلام شده است. در ادامه برنامه های آتی کمیته خدمت ریاست سازمان ارائه گردید.


در ادامه دکتر پیرصالحی از عملکرد کمیته و زحمات ریاست و سایر همکاران و کارشناسان کمیته تشکر و قدردانی نمودند. ایشان با اشاره به این نکته که این کمیته حاصل همکاری بین ستاد توسعه فناوری نانو و سازمان غذا و دارو است، ابراز امیدواری نمودند که  کماکان فعالیت های کمیته با دیدگاه کارشناسی و تخصصی و با استفاده از کمک ها و حمایت های ستاد توسعه فناوری نانو ادامه یابد و منجر به ورود محصولات کارا و ایمن برای مصرف کنندگان شود.
دکتر پیرصالحی ادامه دادند با توجه به پیش بینی های صورت گرفته محصولات بیشتری در حوزه محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو در دنیا و در ایران عرضه خواهند شد و حضور کمیته فناوری نانو در سازمان غذا و دارو باعث توانمندی این سازمان برای نظارت بر اینگونه محصولات دانش بنیان خواهد شد.ایشان حضور کمیته در نمایشگاه ها و رویدادهای مرتبط با فعالیت های سازمان غذا و دارو را اقدامی مناسبی جهت ترویج و اطلاع رسانی به فعالان تولید محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو دانستند.
در انتها ریاست سازمان پیشنهاداتی جهت تعاملات بهتر کمیته و حل بعضی از مسائل مطروحه توسط ریاست کمیته ارائه دادند که مقرر گردید نسبت به پیگیری آنها اقدام گردد.

---

متن نظر