برگزاری نشست آشنایی با فرآیندها و مجوزهای اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو
تاریخ خبر : 1397/09/24 تعداد بازدید : 4324 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

اولین نشست از سلسله نشست های آشنایی با فرآیندها و مجوزهای سازمان غذا و دارو با عنوان ”آشنایی با فرآیندها و مجوزهای اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو“ روز سه شنبه 20 آذرماه سال جاری از ساعت 13:30 الی 16:30 در محل معاونت علمی و فنـاوری ریاست جمهوری برگزار گردید.

اولین نشست از سلسله نشست های آشنایی با فرآیندها و مجوزهای سازمان غذا و دارو با عنوان ”آشنایی با فرآیندها و مجوزهای اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو“ روز سه شنبه 20 آذرماه سال جاری از ساعت 13:30 الی 16:30 در محل معاونت علمی و فنـاوری ریاست جمهوری برگزار گردید.


در این جلسه در ابتدا آقای دکتر رستگار مشاور مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در امور فناوری های نوین دارویی، سخنرانان نشست را معرفی نمودند و از برنامه این سازمان برای برگزاری سلسله نشست های دیگر برای آشنایی شرکت های دانش بنیان با روند ثبت و صدور پروانه در حوزه های ”فرآورده های خون و بیولوژیک“، ”طبیعی، سنتی و مکمل“، ”غذا-آشامیدنی“ و ”آرایشی-بهداشتی“ خبر دادند.


در ادامه آقای دکتر کریمی، رئیس اداره بازرسی فنی اداره کل دارو و مواد تحت کنترل در ابتدا معرفی اجمالی در خصوص بخش های مختلف اداره کل دارو و مواد تحت کنترل و وظایف هریک عنوان نمودند. ایشان در ادامه در خصوص روند نظارت بر تولید فرآورده های دارویی و الزامات محل تولید اینگونه فرآورده ها صحبت نمودند. آقای دکتر کریمی در ادامه در مورد ثبت منبع مواد اولیه و بسته بندی مورد استفاده در تولید فرآورده های دارویی در اداره مربوطه نکاتی را مطرح نمودند.


پس از ایشان خانم دکتر نصر، رئیس اداره ثبت و صدور پروانه اداره کل دارو و مواد تحت کنترل و خانم دکتر شاهرودی از کارشناسان آن اداره در خصوص روند ثبت و صدور پروانه داروهای شیمیایی، مدارک مورد نیاز و نحوه ارائه این مدارک تحت قالب ماژول های اطلاعات فنی پرونده (CTD) صحبت کردند. نحوه تغییر در مواد اولیه مورد استفاده در فرآیند تولید فرآورده های دارویی از دیگر بخش های صحبت های ایشان بود.
در ادامه آقای دکتر چراغ، رئیس اداره ملزومات دارویی اداره کل دارو و مواد تحت کنترل در خصوص روند ثبت و صدور پروانه محصولات ملزومات دارویی صحبت نمودند. ایشان در ابتدا محصولات در حیطه وظایف این اداره را معرفی و تفاوت این محصولات با دارو و تجهیزات پزشکی را تبیین نمودند. در ادامه مدارک مورد نیاز جهت تکمیل پرونده علمی و فنی فرآورده و نحوه ارائه آن به سازمان غذا و دارو طرح گردید.
بخش دوم این جلسه به پرسش های شرکت کنندگان اختصاص داشت. در این بخش شرکت کنندگان که اکثرا مدیرعامل و مسئولین فنی شرکت های دانش بنیان فعال در تولید فرآورده های دارویی بودند سوالات خود را طرح نمودند که سخنرانان نسبت به پاسخ و راهنمایی به شرکت کنندگان اقدام نمودند.


لازم بذکر است، این جلسه از طریق کانال رسانه دانش بنیان در سایت آپارات به آدرس اینترنتی https://www.aparat.com/Daneshbonyan_isti بصورت مستقیم پخش گردید و سوالات بینندگان آنلاین این رویداد نیز از سخنرانان پرسیده شد.

---

متن نظر