غرفه کمیته در یازدهمین جشنواره نانو
تاریخ خبر : 1397/07/28 تعداد بازدید : 3388 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو در یازدهیم جشنواره فناوری نانو (Iran Nano 2018) که در تاریخ 21 الی 24 مهرماه سال 1397 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید؛ حضور داشت.

 کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو در یازدهیم جشنواره فناوری نانو (Iran Nano 2018) که در تاریخ 21 الی 24 مهرماه سال 1397 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید؛ حضور داشت.


از مهمترین فعالیت کارشناسان کمیته فناوری نانو در مدت برگزاری یازدهمین جشنواره فناوری نانو راهنمایی و اطلاع رسانی به بازدیدکنندگان در خصوص وظایف و کارکردهای کمیته، راهنمایی شرکتها در خصوص روند صدور پروانه ساخت یا واردات محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو، معرفی محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو دارای مجوز و ... بود.


همچنین در این مدت برگزاری یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو حدود 100 نفر اطلاعات خود را ثبت نمودند. که  البته بازدیدکنندگان غرفه چندین برابر تعداد فوق بوده که کارشناسان حاضر در غرفه به راهنمایی و پاسخگویی به تک تک افراد پرداختند.


بیشترین سوالات افراد در خصوص خطرات محصولات مبتنی بر فناوری نانو، اطلاع از وظایف کمیته، میزان دقت در بررسی محصولات، محصولات و شرکت های معتبر و دارای مجوز، بیماری های مرتبط با استفاده از محصولات مبتنی بر فناوری نانو بود.


در مدت زمان برگزاری یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو، دکتر غلامرضا اصغری، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، دکتر عبدالعظیم بهفر، مدیرکل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی، دکتر بهرام دارایی، مدیرکل مرکز آزمایشگاه های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی و بسیاری از روسای بخش های محتلف سازمان غذا و دارو ضمن بازدید از این نمایشگاه در جریان آخرین پیشرفت های متخصصین و شرکت های ایران در علوم، فناوری و تجاری سازی محصولات حوزه فناوری نانو قرار گرفتند و با حضور در غرفه این کمیته ضمن دریافت گزارش از سوی مسئولین غرفه در جریان محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو که تاکنون موفق به دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو شده اند قرار گرفتند.


---

متن نظر