حضور کمیته در در دومین همایش «علوم پایه پزشکی: فرصت ها و چالش ها»
تاریخ خبر : 1396/11/16 تعداد بازدید : 3487 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

دومین همایش علوم پایه پزشکی: فرصت­­ها و چالش­ها از سوی فرهنگستان علوم پزشکی 12 بهمن ماه سال جاری در محل این فرهنگستان برگزار شد. در این همایش بر نقش کلیدی علوم پایه به عنوان سرمایه گذاری و زیرساخت پزشکی کشور تاکید شد.

دومین همایش علوم پایه پزشکی: فرصت­­ها و چالش­ها از سوی فرهنگستان علوم پزشکی 12 بهمن ماه سال جاری در محل این فرهنگستان برگزار شد. در این همایش بر نقش کلیدی علوم پایه به عنوان سرمایه گذاری و زیرساخت پزشکی کشور  تاکید شد.
این همایش در دو بخش ارائه سخنرانی و بخش پنل­های تخصصی با عناوین «همگرایی – علوم میان رشته ای»، «علوم پایه پزشکی، تولیدو اقتصاد دانش بنیان»، «علوم پایه پزشکی و آینده شغلی» و «علوم پایه پزشکی، نیازها و انتظارات ذینفعان» با حضور و استقبال قابل توجهی از متخصصان و صاحب نظران و مسئولان علوم پایه پزشکی کشور و مسئولین فرهنگستان برگزار شد. همچنین برای امکان مشارکت تعدادی از دانشجویان نیز در پنل­های تخصصی حضور داشتند.استاد دکتر سید علیرضا مرندی، رئیس فرهنگستان و استاد دکتر مسلم بهادری رئیس گروه علوم پایه پزشکی فرهنگستان به عنوان سخنرانان افتتاحیه بر نقش کلیدی علوم پایه به عنوان سرمایه گذاری و زیر ساخت پزشکی کشور تاکید کردند.دکتر جمشید حاجتی،‌ دبیر شورای تخصصی علوم پایه پزشکی و دکتر جعفریان انتظارات از علوم پایه پزشکی را بر مبنای واقعیت­ها تبیین کردند. دکتر حاجتی تأکید کرد که وزارت بهداشت از هرگونه دستاورد جدیدی که منجر به ارتقاء سطح علوم پایه پزشکی شود استقبال خواهد کرد.
دکتر سید مهدی رضایت عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، و رئیس کمیته فناوری نانو به عنوان دبیر این همایش از  حضور مسئولان و اعضای هیئت ممتحنه وزارت بهداشت و صاحب نظران و علاقمندان بخش­های بالینی و علوم پایه دانشگاه­های علوم پزشکی کشور  تشکر و قدر دانی کرد.در بخش پایانی همایش رؤسای پنل­های تخصصی جمع بندی نقطه نظرات و مباحث پنل­ها را ارائه کردند که مقرر شد در کمیته تخصصی که در فرهنگستان وجود دارد مباحث فوق جمع بندی شود و برای مراکز بالادستی نظیر وزارت بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه و پیگیری گردد.

---

متن نظر