سخنرانی آقای دکتر رضایت در آئین تجلیل از دانشجویان نخبه علوم پزشکی کشور
تاریخ خبر : 1396/06/29 تعداد بازدید : 3545 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

آقای دکتر رضایت در آئین تقدیر از دانشجویان رتبه اول امتحانات پیش‌کارورزی پزشکی و امتحانات جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی (شهریورو اسفند ماه 1395) که در تاریخ 23 شهریور ماه سال جاری در محل تالار غدیر فرهنگستان برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداختند.

آقای دکتر رضایت در آئین تقدیر از دانشجویان رتبه اول امتحانات پیش‌کارورزی پزشکی و امتحانات جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی (شهریورو اسفند ماه 1395) که در تاریخ 23 شهریور ماه سال جاری در محل تالار غدیر فرهنگستان برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداختند. آزمون های سراسری جامع علوم پایه، هر ساله از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دو نوبت شهریور و اسفندماه به صورت همزمان و بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار می شود.
در این آئین که با حضور جمعی از اعضای پیوسته و وابسته فرهنگستان علوم پزشکی و استادان علوم پزشکی کشور درتالارغدیر فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد ، از 73 نفر از دانشجویان رتبه نخست امتحانات جامع علوم پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی و  آزمون کشوری پیش کارورزی شهریور و اسفندماه 1395 با اهدای لوح تجلیل شد.


در افتتاحیه این مراسم، دکتر فرشته معتمدی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی در سخنانی ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به دانشجویان برتر و مدعوین، اهداف برگزای این مراسم را تبیین نمودند.
در ادامه این مراسم دکتر مسلم بهادری، رئیس گروه علوم پایه پزشکی فرهنگستان علوم پزشکی و رئیس همایش در سخنانی ضمن خوشامدگویی و تبریک به دانشجویان برتر علوم پزشکی به بیان تاریخچه شکل‌گیری، اهداف، وظایف، ساختار فرهنگستان علوم پزشکی پرداختند. 
در ادامه آقایان دکتر سیاوش صحت، دبیر گروه  علوم بالینی در خصوص رابطه پزشک و بیمار،دکتر میرداود عمرانی، عضو گروه علوم پایه پزشکی درخصوص پزشکی فردمحور، آقای دکتر رضایت عضو گروه علوم پایه پزشکی و رئیس کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو درخصوص نانومدیسین حال و آینده و دکتر شاهین آخوندزاده، عضو گروه علوم پایه پزشکی نیز در خصوص پروژه‌های دوران دانشجویی به ایراد سخنرانی پرداختند. دکتر محمدباقر رکنی، عضو گروه علوم پایه پزشکی نیز در خصوص تولید علم در ایران مطالبی را بیان کرد.


در ادامه این مراسم لوح‌های تقدیر دانشجویان با تشویق حضار به ایشان اهدا شد و بعد از اهدای لوح‌های تقدیر، دکتر سید رضا مجدزاده درخصوص Translational medicine  به ایراد سخنرانی پرداخت.
 در پایان مراسم،  جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با اساتید فرهیخته فرهنگستان علوم پزشکی انجام وپس از آن دانشجویان از باغ کتاب تهران بازدید به عمل آوردند.

http://www.ams.ac.ir/index.php/2013-11-12-06-01-40/2929-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%A6%D9%8A%D9%86-%D8...

متن نظر