عملکرد کمیته در مصاحبه دکتر سید مهدی رضایت با شبکه 4 صدا و سیمای ج. ا. ایران
تاریخ خبر : 1395/07/26 تعداد بازدید : 4463 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

جناب آقای دکتر سید مهدی رضایت رئیس کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو روز شنبه مورخ 24 مهرماه سال 1395 با خبر ساعت 20 شبکه 4 صدا و سیمای ج. ا. ایران به گفتگو نشستند.

جناب آقای دکتر سید مهدی رضایت رضایت رئیس کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو روز شنبه مورخ 24 مهرماه سال 95 در گفتگو با خبر ساعت 20 شبکه 4 صدا و سیما، ضمن اعلام خبر طی مراحل نهایی اعطای مجوز به دومین نانوداروی ایرانی، این کار ارزشمند را نتیجه همدلی و مساعدت ارزشمندی دانست که بین سازمان غذا و دارو و ستاد ‏توسعه فناوی نانو شکل گرفته است. ایشان همچنین از طی مراحل قانونی اعطای مجوز به 2 نانوداروی درمان کبد چرب و سالک نیز خبر داد.

دکتر رضایت در ابتدا ضمن عرض تسلیت ایام شهادت سالار شهیدان، ادامه دادند که کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو به عنوان بازوی تخصصی این سازمان برای بررسی محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو در کنار ادارات مرتبط شکل گرفته است. از ابتدای فعالیت این کمیته تا کنون نزدیک 60 محصول با کار کارشناسی در این کمیته موفق به اخذ مجوزهای لازم شده اند.

ایشان ادامه دادند از این میان 4 محصول در حوزه نانوداروهای هستند که 1 محصول تا کنون مجوز توزیع در بازار را دریافت کرده که با اقبال پزشکان روبرو شده است. رئیس کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو همچنین افزود: «در ارتباط با داروها و مخصوصا نانوداروها، سختگیری قابل قبولی توسط سازمان غذا و دارو صورت می گیرد تا محصولی که به دست بیماران می رسد دارای مشخصات و ظوابط لازم در سطح جهانی باشد.» ‏

بگفته دکتر رضایت شرکت های فعال در حوزه تولید محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو از حمایت های مالی و فکری ستاد توسعه فناوری نانو در راستای تکمیل مستندات لازم جهت اخذ مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو بهره مند می شوند.

دکتر مهدی رضایت در انتها به نمونه هایی از محصولات دارای مجوز اشاره داشتند و  افزودند کشورهای پیشرفته با استفاده از فناوری نانو به دنبال درمان بیماری های صعب العلاج هستند.

علاقمندان جهت مشاهده کامل این بخش خبری اینجا را کلیک نمایند. 

لازم بذکر است جناب آقای دکتر رضایت در گفتگو با خبرنگار ایسنا نیز به معرفی محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو و عملکرد کمیته فناوری نانو در بررسی این دسته از محصولات پرداختند که مشروح آن را در اینجا مشاهده بفرمایید.

---

متن نظر