حضور کمیته در دومین دوره مسابقات سراسری و جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی
تاریخ خبر : 1394/06/14 تعداد بازدید : 5877 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

دومین دوره مسابقات سراسری و جشنواره فناوری نانو به میزبانی دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد تهران جنوب طی روزهای 11 و 12 شهریور ماه برگزار گردید.

دومین دوره مسابقات سراسری و جشنواره فناوری نانو به میزبانی دانشگاه‌ آزاد اسلامی واحد تهران جنوب طی روزهای 11 و 12 شهریور ماه برگزار گردید. مراسم افتتاحیه این رویداد با حضور دکتر شمس رئیس واحد تهران جنوب، دکتر رضایت مدیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد فناوری نانو و ریاست کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو، دکتر ثمری مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد و همچنین دکتر زارع رئیس باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
دکتر سیدمهدی رضایت، مدیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد فناوری نانو، رئیس واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد و ریاست کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو، در سخنرانی خود به تشریح جایگاه علم نانو در ایران و جهان، لزوم بهره برداری از این علم در جهت تولید ثروت و حل معضلات مردم، زیرساخت های نیروی انسانی و تجهیزات آزمایشگاهی موجود توسعه علم نانو، میزان تولید این علم در کشور و مقایسه آن با سایر کشورهای پیشرفته، برنامه های آتی ستاد توسعه فناوری نانو، شیوه حمایت های ستاد از پایان نامه‌های مرتبط با فناوری نانو و محصولات تولید شده با استفاده از این فناوری پرداختند. در انها نیز ایشان به سهم دانشگاه آزاد در توسعه فناوری نانو 23 اشاره کردند.

پس از ایشان جناب آقای دکتر ثمری، رئیس مرکز توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد و آقای دکتر شیخان دبیر اجرایی جشنواره به سخنرانی پرداختند.
در مراسم اختتامیه این جشنواره آقای دکتر رامین خواجوی، دبیر کمیته علمی جشنواره و آقای دکتر کریم زارع، رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخته و در انتها برگزیدگان این جشنواره معرفی و از ایشان تجلیل به عمل آمد. خانم دکتر اربابی دبیر کمیته فناوری نانو، دانشیار و معاون پژوهش و فناوری واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی در این رویداد حضور فعال داشتند.

لازم بذکر است در این جشنواره اختراع خانم مهندس نیکنام کارشناس کمیته فناوری نانو با عنوان سنتز نانو کپسول گیاه سنجد و همچنین اختراع آقای دکتر عوادی عضو کارگروه های تخصصی این کمیته شایسته تقدیر شناخته شد. کمیته فناوری نانو ضمن عرض تبریک خدمت ایشان، آرزوی موفقیت روزافزون ایشان را از درگاه خداوند مسئلت دارد.

---

متن نظر