کارگاه آموزشی بررسی کیفیت و ایمنی فرآورده های رنگ مو، کرم اکسیدان و پودرهای بیرنگ کننده مو
تاریخ خبر : 1394/03/06 تعداد بازدید : 4268 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

کارگاه آموزشی بررسی کیفیت و ایمنی فرآورده های رنگ مو، کرم اکسیدان و پودرهای بیرنگ کننده مو توسط اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های آرایشی و بهداشتی از 3 لغایت 5 خرداد برگزار گردید.

کارگاه آموزشی بررسی کیفیت و ایمنی فرآورده های رنگ مو، کرم اکسیدان و پودرهای بیرنگ کننده مو توسط اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های آرایشی و بهداشتی از 3 لغایت 5 خرداد در محل کانون اسلامی انصار برگزار گردید.
در این کارگاه سه روزه مباحثی در خصوص خصوصیات مو، دسته بندی رنگ موها، فرمولاسیون و تولید رنگ مو و کرم های اکسیدان، قوانین بین المللی مربوطه، سمیت و ریسک های انسانی مصرف این مواد، روش های آنالیز محصولات مرتبط، فناوری نانو در فرمولاسیون محصولات آرایشی ارائه گردید.
لازم بذکر است خانم دکتر اربابی دبیر کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو و دانشیار سم شناسی واحد علوم دارویی در روز دوم این کارگاه به تدریس مبحث سمیت و ریسک سلامت انسان با مصرف محصولات رنگ مو پرداختند.

ایشان در ابتدا مرور کلی بر موضوع سم شناسی داشتند. در ادامه خطرات محتمل با استفاده از ترکیبات موجود در فرآورده های رنگ مو، کرم اکسیدان و پودرهای بیرنگ کننده توسط ایشان معرفی شدند. سپس خانم دکتر اربابی الزامات قانونی و تست های سم شناسی حوزه این فرآورده ها را مطرح نمودند. در ادامه ایشان پس از معرفی بانک های اطلاعات حوزه سم شناسی به مطالعات اپیدمیولوژیک و اختلالات شناسایی شده تا کنون اشاره کردند.

تاریخچه ترکیبات رنگ مو و تاریخچه نظارت بر این مواد، مطالعات شاخص در ارتباط باسمیت های مرتبط با مصرف ترکیبات رنگ مو از مبحاث دیگر مطرح شده در این بخش بود.
لازم بذکر است آقای دکتر عوادی عضو کارگروه های تخصصی کمیته فناوری نانو نیز در روز دوم این کارگاه در خصوص فناوری نانو و توسعه در فرمولاسیون محصولات آرایشی و بهداشتی به ارائه مباحثی پرداختند.

مباحث مطروحه در حوزه سمیت و فناوری نانو با استقبال خوب مخاطبین قرار گرفت و آقای مهندس قاسم زاده کارشناس کمیته فناوری نانو در طول برگزاری روز دوم این کارگاه به سوالات شرکت کنندگان در خصوص نحوه تعامل با کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو پاسخگو بودند.

---

متن نظر