حضور کمیته در کارگاه سم شناسی نانومواد
تاریخ خبر : 1393/12/17 تعداد بازدید : 5195 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

ستاد توسعه فناوری نانو و شبکه ایمنی نانو ایران با همکاری شرکت HCT کره جنوبی در تاریخ 16 اسفندماه سال 1393 دو کارگاه سم شناسی استنشاقی نانومواد و گواهی های بین المللی محصولات الکترونیکی را برگزار نمود.

ستاد توسعه فناوری نانو و شبکه ایمنی نانو ایران با همکاری شرکت HCT کره جنوبی در تاریخ 16 اسفندماه سال 1393 دو کارگاه  سم شناسی استنشاقی نانومواد و گواهی های بین المللی محصولات الکترونیکی را برگزار نمود.

کارگاه سم شناسی استنشاقی نانومواد
کارگاه سم شناسی استنشاقی نانومواد در محل تالار رازی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار گردید. در ابتدای کارگاه آقای دکتر قاضی خوانساری مدیر شبکه ایمنی نانو ایران ضمن خوشامدگویی به معرفی کلی از اهداف کارگاه پرداختند. در ادامه آقای دکتر احمدیان ریاست دانشکده فناوری های نوین پزشکی پس از خیرمقدم به برگزارکنندگان کره ای کارگاه، شرح مختصری از دوره را بیان نمودند.

در ادامه آقای James Kang دستیار تحقیقات در شرکت کره ای HCT ارائه خود را در زمینه سم شناسی استنشاقی نانومواد شروع نمود.


ایشان در ابتدا شرح مختصری از پروتکل های مورد استفاده در انجام تست سمیت استنشاقی دادند. در این ارتباط ایشان پروتکل های OECD (403/412/413/452) و EPA را شرح مختصری داده و به انواع تست سمیت اشاره داشتند. در ادامه ایشان به معرفی سیستم های مواجهه پرداختند و مزایا و معایب هر سیستم را معرفی نمودند.
در ادامه نحوه ورود مواد به سیستم و زدایش آن از گازهای خروجی و معرفی دستگاه های اندازه گیری توسط ایشان شرح داده شد.
بخش بعدی اختصاص به معرفی شرکت HCT و فناوری و محصولات این شرکت در حوزه تست سمیت استنشاقی داشت. این شرکت در سال 2000 تاسیس شده است. در سال 2009 بخش R&D این شرکت سیستم محفظه تست سمیت استنشاقی را توسعه داده است. سایت بخش R&D شرکت که مسئول فروش این سیستم است به قرار http://www.hctpd.com است.
این سیستم قابلیت انجام تست سمیت استنشاقی بصورت مواجهه کل بدن (Whole Body) و مواجهه از راه بینی (Nose Only) را دارد.

کارگاه  گواهی های بین المللی محصولات الکترونیکی
کارگاه دوم با عنوان گواهی های بین المللی محصولات الکترونیکی در محل ستاد توسعه فناوری نانو برگزار شد. این کارگاه توسط آقای Alan Michael Alarcon ارائه گردید. در ابتدای جلسه آقای مهندس پوی پوی ضمن خوشامدگویی به توضیح کلی دوره پرداخت در ادامه آقای Alan Michael Alarcon به ارائه خدمات قابل ارائه توسط شرکت HCT در حوزه دریافت گواهی های بین المللی برای تجهیزات الکترونیک بر اساس استاندارهای مختلف پرداخت.---

متن نظر