بازدید کارشناسان کمیته از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری
تاریخ خبر : 1393/09/29 تعداد بازدید : 5627 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری از 23 آذر لغایت 26 آذر از ساعت 9 صبح تا 16 در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار گردید.

پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری از 23 آذر لغایت 26 آذر از ساعت 9 صبح تا 16 در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار گردید. این نمایشگاه، با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و کشور و جمعی از مسئولان پژوهشی، پژوهشگران و فناوران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد.
در نمایشگاه امسال بیش از 350 مرکز علمی و تحقیقاتی، پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان وابسته به این حوزه آخرین یافته‌های علم- تحقیقاتی و پژوهشی خود را ارائه و به نمایش عموم گذاشته‌اند. برخی ازمراکز همچون دانشگاه آزاد اسلامی‌ و وزارت نیرو دارای 30 تا 40 غرفه بودند.
پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور که بزرگ‌ترین رویداد در عرصه تحقیقات و پژوهش کشور محسوب می‌شود، در 2 بخش پژوهش و فن بازار برگزار گردید.
در بخش پژوهش، دانشگاه‌های معتبر کشور، موسسات آموزش عالی، پژوهشکده‌های بزرگی که در دانش‌های بنیادی فعالیت دارند، معاونت‌های پژوهشی وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی و معاونت‌های پژوهشی نهادهای علمی و پژوهشی کشور، معاونت‌های پژوهشی بانک‌ها، بیمه و اتحادیه‌ها، انجمن‌های علمی نهاد‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی، نهادهای نیروهای مسلح و انتظامی حضور دارند.
در بخش فن‌بازار نیز که دارای بیش از 100 غرفه بوده و مراکز رشد، پارک‌های علمی فناوری، شرکت‌های دانش‌بینان و شرکت‌های صنعتی حضور دارند که پژوهش‌ها و کارهای تحقیقاتی که قابلیت اجرایی دارند را ارائه کرده‌اند.
از اهداف برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور می‌توان شناسایی توانمندی‌های پژوهش و فناوری در دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، شناسایی و معرفی پژوهشگران و فناوران بر‌تر، تجاری سازی یافته‌های پژوهش و فناوری (فن بازار)، فراهم کردن فضای همکاری بین پژوهشگران و فناوران، برقراری ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی و همچنین نهادینه کردن پژوهش و فناوری در سطح جامعه نام برد.
کارشناسان کمیته فناوری نانو در آخرین روز برگزاری این رویداد با حضور در غرفه ها با توانمندی های پژوهشگران کشور در حوزه های مرتبط آشنا شدند و راهنمایی های لازم جهت اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو را به افراد علاقه مند ارائه نمودند.

---

متن نظر