غرفه کمیته در هفتمین جشنواره نانو
تاریخ خبر : 1393/07/19 تعداد بازدید : 5305 موضوع خبر : اخبار داخلی کمیته

کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو در بخش سازمان های دولتی در هفتمین جشنواره فناوری نانو (Iran Nano 2014) که در تاریخ 17-14 مهرماه 1393 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید؛ حضور داشت.

کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو در بخش سازمان های دولتی در هفتمین جشنواره فناوری نانو (Iran Nano 2014) که در تاریخ 17-14 مهرماه 1393 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید؛ حضور داشت. اهم فعالیت های کارشناسان کمیته فناوری نانو در مدت برگزاری هفتمین جشنواره فناوری نانو به شرح ذیل است:
راهنمایی و اطلاع رسانی به بازدیدکنندگان در خصوص وظایف و کارکردهای کمیته، راهنمایی شرکتها در خصوص روند صدور پروانه ثبت محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو، معرفی محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو دارای مجوز و ... از عمده فعالیت های کمیته در مدت زمان برگزاری این جشنواره بود.
در مدت زمان برگزاری هفتمین جشنواره فناوری نانو حدود 150 نفر اطلاعات خود را ثبت نمودند. که  البته بازدیدکنندگان غرفه چندین برابر تعداد فوق بوده که کارشناسان حاضر در غرفه به راهنمایی و پاسخگویی به تک تک افراد پرداختند. بیشترین سوالات افراد در خصوص خطرات محصولات مبتنی بر فناوری نانو، اطلاع از وظایف کمیته، میزان دقت در بررسی محصولات، محصولات و شرکت های معتبر و دارای مجوز، بیماری های مرتبط با استفاده از محصولات مبتنی بر فناوری نانو بود.
لازم بذکر است در طول مدت زمان برگزاری، جناب آقای دکتر جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، جناب آقای دکتر دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، آقای دکتر پیرصالحی؛ مدیر کل نظارت و ارزیابی دارو ومواد مخدر سازمان غذا و دارو به همراه آقای دکتر کریمی؛ معاونت فنی آن اداره کل، جناب آقای دکتر رستگار رئیس مرکز آزمایشگاه های مرجع کنترل غذا و دارو و بسیاری از اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور و مدیران شرکت های مختلف داروسازی از غرفه کمیته بازدید داشتند.
همچنین یک گروه از دانشجویان دکتری و پسا دکتر از کشورهای آسیایی، به دعوت از فروم آسیایی نانو در غرفه کمیته حاضر شدند و کارشناسان کمیته توضیحات لازم را در خصوص سوالات تخصصی ایشان ارائه نمودند.
لازم به ذکر است سرکار خانم دکتر اربابی، دبیر کمیته نیز با حضور مستمر در غرفه کمیته، توضیحات لازم را در خصوص سوالات تخصصی مهمانان ویژه (خارجی و داخلی) و برخی شرکت های مراجعه کننده ارائه فرمودند.
همچنین خبرنامه کمیته فناوری نانو در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت. علاقه مندان نسبت به ثبت اطلاعات جهت اشتراک خبرنامه اقدام نمودند.

---

متن نظر