دانشگاه آزاد اسلامی علوم دارویی تنها واحد فعال در عرصه علوم و فناوری دارویی
تاریخ خبر : 1392/10/11 تعداد بازدید : 4470 موضوع خبر : اخبار نانوپزشکی داخلی

به گزارش خبرگزاری آنا، واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر تنها واحد دانشگاهی است که در عرصه علوم و فناوری دارویی در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری در سطح دانشگاه آزاد فعال است.

 واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر تنها واحد دانشگاهی است که در عرصه علوم و فناوری دارویی در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری در سطح دانشگاه آزاد فعال است.

این واحد عمدتا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی هدف گذاری آموزشی و پژوهشی خود را قرار داده است تا بتواند در نهایت نقش شایسته و بایسته را در سطح ملی و منطقه ای در علوم دارویی ایفا کند. هم اکنون این واحد دانشگاهی با فعالیت در زمینه های داروسازی، شیمی دارویی، بیوتکنولوژی، نانو فناوری، میکروبیولوژی، فیتوشیمی و شیمی اسانس و همچنین در موضوع مدیریت و اقتصاد دارو فعال است.

واحد علوم دارویی دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن بیش از 2000 فارغ التحصیل در حال حاضر دارای 5000 دانشجو در 25 رشته تحصیلی است و از ویژگیهای علمی و پژوهشی این واحد می توان به این نکته اشاره کرد که فارغ التحصیلان آن در صحنه و عملکرد حرفه ای خود در سطح کشور بسیار خوش درخشیده اند در عین اینکه بعضی از حوزه های فعال در این واحد نظیر مدیریت اجرایی کسب و کار و نانوفناوری و شیمی دارویی در سطح دانشگاه آزاد و کشور کم نظیر و در مواردی بی نظیر است.

وجود اساتید شناخته شده و امکانات آزمایشگاهی و پژوهشی مناسب این فرصت را برای دانشجویان و پژوهشگران فراهم کرده است تا در عرصه های پژوهشی و فناوری بر مبنای هدف گذاری و سیاست گذاریهای دانشگاه آزاد اسلامی بتوانند ضمن فعالیت خروجی، نتایج ارزشمندی را در سطح دانشگاه و جامعه معرفی کنند.

هنگامی مدیران و دست اندرکاران آموزشی و پژوهشی و خدماتی این واحد از انجام وظیفه خود راضی خواهند بود که در مسیر رو به رشدی که در پیش گرفته شده است در قله های افتخار در عرصه علوم و فناوری دارویی به نقش آفرینی در سطح ملی و خارج از مرزهای کشور بپردازند.

http://www.ana.ir/Home/Single/59463

متن نظر